L'ORÉAL POLSKA SP. Z O.O

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Ambicją L’Oréal jest stanie się wzorcowym przykładem społecznie odpowiedzialnego biznesu, tak aby uczynić świat piękniejszym miejscem. Przywiązujemy wielką wagę do uczciwości oraz przejrzystości oraz jesteśmy zaangażowani w budowanie silnej oraz trwałej relacji z naszymi konsumentami, opartej o wzajemne zaufanie oraz obustronną korzyść. Częścią tego zaangażowania jest zabezpieczenie oraz poszanowanie Twojej prywatności oraz Twoich wyborów. Poszanowanie prywatności jest dla nas kluczowe. Z tego powodu przyjęliśmy „Nasze Zobowiązanie w sprawie Prywatności” oraz pełną Politykę Prywatności, zaprezentowaną poniżej.

NASZE ZOBOWIĄZANIE W SPRAWIE PRYWATNOŚCI
 1. Szanujemy Twoją prywatność oraz wybory.
 2. Zapewniamy, że prywatność oraz bezpieczeństwo są wbudowane we wszystkie nasze działania.
 3. Nie przesyłamy Ci informacji marketingowych, chyba że nas o to poprosiłeś. Możesz zmienić zdanie w każdej chwili.
 4. Nigdy nie oferujemy Twoich danych, ani ich nie sprzedajemy.
 5. Zobowiązujemy się przechowywać Twoje dane w bezpieczny sposób. Obejmuje to współpracę jedynie z zaufanymi partnerami.
 6. Zobowiązujemy się do otwartości oraz przejrzystości odnośnie tego w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane.
 7. Nie wykorzystujemy Twoich danych w sposób, o którym Cię nie poinformowaliśmy.
 8. Szanujemy Twoje prawa. Zawsze staramy się spełnić Twoje wnioski w takim stopniu, w jakim to możliwe, zgodnie z naszymi prawnymi oraz operacyjnymi obowiązkami.

Aby przekazać więcej informacji odnośnie naszych działań w obszarze prywatności, poniżej wskazujemy jakie rodzaje danych osobowych możemy pozyskać bezpośrednio od Ciebie lub na skutek Twojego korzystania z naszych produktów, w jaki sposób je wykorzystujemy, z kim się nimi dzielimy oraz w jaki sposób je chronimy. Przedstawiamy również Twoje prawa dotyczące Twoich danych osobowych. Naturalnie, nie wszystkie opisane sytuacje mogą mieć zastosowanie do Ciebie. Polityka Prywatności daje Ci ogląd wszystkich możliwych sytuacji w jakich może dojść do interakcji pomiędzy Tobą a naszą firmą.

Im więcej się z nami komunikujesz, tym więcej przekazujesz nam informacji o sobie. Pozwala nam to na zaoferowanie usług najlepiej dopasowanych do Ciebie.

Kiedy dzielisz się z nami swoimi danymi osobowymi lub kiedy zbieramy dane osobowe na Twój temat, wykorzystujemy je zgodnie z niniejszą Polityką. Prosimy abyś uważnie zapoznał się z tą informacją oraz naszą stroną zawierającą pytania i odpowiedzi (jeśli jest dostępna). Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości odnośnie swoich danych osobowych, prosimy o kontakt na adres email: [email protected]

JAKIE ELEMENTY ZNAJDUJĄ SIĘ W POLITYCE PRYWATNOŚCI ?
KIM JESTEŚMY

Firma L’Oréal Polska Sp. Z o.o. jest odpowiedzialna za dane osobowe, którymi się z nami dzielisz. Kiedy mówimy „L’Oréal”, „nam”, „nasze”, „my”, właśnie do tego podmiotu się odnosimy. L’Oréal jest „administratorem” w rozumieniu właściwego prawa ochrony danych.

L'Oréal Polska Sp. z o.o.
Ul. Grzybowska 62
00-844, Warszawa
Polska

Spółka powołała Inspektora Ochrony Danych dostępnego pod adresem [email protected].

CZYM SĄ DANE OSOBOWE?

“Dane osobowe” oznaczają każdą informację lub część informacji dotyczącą zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej (“osoba, której dane dotyczą”), która może być zidentyfikowana bezpośrednio (np. Twoje imię) lub pośrednio (np. poprzez dane spseudonimizowane, takie jak unikalny numer identyfikujący). Oznacza to, że dane osobowe obejmują takie dane jak adres email, adres domowy, numer telefonu komórkowego, nazwę użytkownika, zdjęcia profilowe, preferencje oraz nawyki zakupowe, treść generowaną przez użytkownika, informacje finansowe oraz na temat statusu finansowego. Mogą również obejmować unikalne identyfikatory numeryczne, takie jak adres IP Twojego komputera lub adres MAC Twojego urządzenia przenośnego, jak również pliki Cookies.

NA JAKICH ZASADACH I NA JAKIEJ PODSTAWIE PRZETWARZAMY TWOJE DANE

Dokładamy staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewniamy, aby dane te były:

JAKIE DANE OD CIEBIE ZBIERAMY ORAZ W JAKI SPOSÓB JE WYKORZYSTUJEMY?

L'Oréal wierzy, że to właśnie Ty, nasz konsument, znajduje się w sercu naszych działań. Bardzo cieszymy się gdy się z nami kontaktujesz, sprawia nam radość uczenie się Ciebie oraz tworzenie oraz dostarczanie produktów, którymi będziesz się cieszył. Wiemy również, ze wiele z Was uwielbia komunikować się z nami. Ztego powodu istnieje wiele sposobów, na które możesz dzielić się z nami swoimi danymi osobowymi, a my je zbierać.

W jaki sposób zbieramy lub otrzymujemy Twoje dane?

Możemy zbierać lub otrzymywać dane od Ciebie poprzez naszą stronę, formularze, aplikacje, urządzenia, strony produktów L’Oréal oraz strony marek na mediach społecznościowych lub w inny sposób. Czasami podajesz je nam bezpośrednio (np. gdy tworzysz konto, gdy się z nami kontaktujesz, kiedy dokonujesz zakupów na naszej stronie/ aplikacji lub w sklepie/ salonie piękności), czasami to my je zbieramy (np. poprzez pliki Cookies, aby zrozumieć w jaki sposób korzystasz z naszej strony/ aplikacji) a czasami otrzymujemy dane od stron trzecich, co obejmuje inne podmioty z Grupy L’Oréal.

Gdy zbieramy dane, oznaczamy pola obowiązkowe kropką, gdy takie dane są nam niezbędne do:

Jeżeli nie przekażesz danych oznaczonych kropką, może to wpłynąć na naszą zdolność do dostarczenia Ci produktów lub usług.

W poniższej tabeli przedstawiamy dalsze szczegóły wyjaśniające:

 1. W ramach jakiej interakcji Twoje dane mogą być przekazane lub zebrane? Niniejsza kolumna wyjaśnia przy podejmowaniu jakich czynności oraz w jakich sytuacjach wykorzystujemy oraz zbieramy Twoje dane. Na przykład gdy dokonujesz zakupu, zapisujesz się na newsletter lub przeszukujesz stronę internetową/ aplikację.
 2. Jakie dane osobowe możemy zbierać bezpośrednio od Ciebie, a jakie w związku z Twoją z nami interakcją? Niniejsza kolumna wyjaśnia jakie typy danych możemy zbierać na Twój temat, w zależności od sytuacji.
 3. W jaki sposób oraz z jakiego powodu możemy je wykorzystać? Niniejsza kolumna wyjaśnia w jaki sposób możemy wykorzystywać Twoje dane oraz dla jakich celów.
 4. Jaka jest podstawa prawna wykorzystania Twoich danych? Niniejsza kolumna wyjaśnia dlaczego możemy móc wykorzystywać Twoje dane. W zależności od celu dla którego dane są wykorzystywane, podstawą prawną przetwarzania może być:
  • Twoja dobrowolna zgoda;
  • Nasz uzasadniony interes, którym może być:
   • Poprawa naszych produktów i usług: bardziej szczegółowo, nasz interes biznesowy polegający na umożliwieniu nam lepszego zrozumienia Twoich potrzeb i oczekiwań i w ten sposób polepszenia usług, stron internetowych/ aplikacji/ urządzeń, produktów oraz marek na korzyść naszych konsumentów.
   • Zapobieganie oszustwom: w celu zapewnienia, że płatność została dokonana oraz, aby uwolnić się od oszustw oraz sprzeniewierzeń.
   • Zabezpieczenie naszych narzędzi: aby zapewnić bezpieczeństwo naszym narzędziom (stronom internetowym/ aplikacjom/ urządzeniom) oraz zapewnić, że działają prawidłowo oraz podlegają stałemu ulepszaniu.
  • Wykonanie umowy: bardziej szczegółowo w celu dostarczenia usług, o które się zwróciłeś.
  • Zobowiązanie prawne: gdy przetwarzanie jest wymagane przez prawo.
 5. Czy dziecko może wyrazić samodzielnie zgodę na przetwarzanie danych? L’Oreal zbiera i przetwarza dane osobowe jedynie osób, które według daty urodzenia ukończyły 16 roku życia.
W ramach jakiej interakcji Twoje dane mogą być przekazane lub zebrane Jakie dane osobowe możemy zbierać od Ciebie bezpośrednio a jakie na skutek Twojej z nami interakcji? W jaki sposób oraz z jakiego powodu możemy wykorzystywać Twoje dane? Jaka jest podstawa prawna wykorzystania Twoich danych osobowych?

Utworzenie oraz zarządzanie kontem

Informacje zebrane w trakcie tworzenia konta na stronie/ aplikacji L’Oréal, poprzez login mediów społecznościowych lub w sklepie.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko
 • płeć
 • adres email;
 • adres
 • numer telefonu
 • zdjęcie
 • data urodzenia oraz przedział wiekowy
 • numer ID, nazwa użytkownika oraz hasło
 • opis osobisty lub preferencje
 • szczegóły zamówienia
 • profil mediów społecznościowych (kiedy wykorzystujesz login społecznościowy lub dzielisz się z nami tymi danymi osobowymi).

W celu

 • zarządzania Twoimi zamówieniami;
 • udzielania odpowiedzi na Twoje pytania oraz w inny sposób komunikowania się z Tobą
 • umożliwienia Ci zarządzania swoimi preferencjami
 • Wykonanie umowy
  W celu dostarczenia Ci usług, o które się zwróciłeś (np. utworzenie konta, wypełnienia ankiety lub zakupu produktu). Uzasadniony interes
 • W celu efektywnego zarządzania biznesowego, promowania produktów poprzez organizowanie ankiet, odpowiadanie na Twoje pytania oraz w inny sposób komunikowania się z Tobą, umożliwienia CI zarządzania swoimi preferencjami.
 • wysyłania do Ciebie informacji marketingowych (jeżeli się do nas o to zwróciłeś), które mogą być dopasowane do Twojego „profilu” (tj. oparte na Twoich danych osobowych, które znamy oraz Twoich preferencji).
 • zarządzania konkursami, promocjami, ankietami lub zawodami w których zdecydujesz się uczestniczyć;
 • zaoferowania CI programu lojalnościowego;
 • Zgoda
  W celu wysyłania do Ciebie bezpośrednich informacji marketingowych, organizowania konkursów, promocji, ankiet, zawodów, programu lojalnościowego
 • Wykorzystywania oprogramowania typu analytics w celu oferowania spersonalizowanych usług opartych o Twoją charakterystykę urody
 • Monitorowania oraz poprawiania naszych stron/ aplikacji; zabezpieczania naszych stron/ aplikacji oraz ochrony Ciebie oraz nas przed oszustwami.
 • Uzasadniony interes
  Aby zapewnić, że nasze strony/ aplikacje pozostają bezpieczne, w celu ochrony ich przed oszustwem oraz w celu umożliwienia nam lepszego zrozumienia Twoich potrzeb oraz oczekiwań i poprawienia w ten sposób naszych usług, produktów oraz marek.

Subskrypcja do newsletteru oraz informacji handlowych

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • adres email
 • imię i nazwisko
 • opis osobisty lub preferencje
 • profil mediów społecznościowych (kiedy wykorzystujesz login społecznościowy lub dzielisz się z nami tymi danymi osobowymi).

W celu:

 • przesyłania Ci informacji marketingowych (jeżeli się o to zwróciłeś), które mogą być dostosowane do Twojego „profilu”, opartego na Twoich danych osobowych, które znamy oraz Twoich preferencjach (co obejmuje lokalizację Twojego ulubionego sklepu)
 • Zgoda
  W celu wysyłania do Ciebie bezpośrednich informacji marketingowych.
 • Korzystania z oprogramowania typu analytics lub zbierania statystyk w celu
 • Uzasadniony interes
  W celu dostosowania naszych komunikatów marketingowych, zrozumienia ich skuteczności oraz zapewnienia, że otrzymasz najbardziej odpowiednie komunikaty; w celu lepszego zrozumienia przez nas Twoich potrzeb oraz oczekiwań i poprawienia w ten sposób naszych usług, produktów oraz marek
 • Uaktualniania listy osób, które nie życzą sobie kontaktu, jeżeli zwróciłeś się o niekontaktowanie się
 • Zobowiązanie prawne oraz uzasadniony interes
  Umieszczenie Twoich danych na liście osób, które nie życzą sobie kontaktu, jeżeli zwróciłeś się o nieprzysłanie Ci więcej informacji marketingowych.

Zakupy oraz zarządzanie zamówieniem;

nformacje zebrane w trakcie procesu zakupu na stronie/ aplikacji/ stronie w mediach społecznościowych lub w sklepie L’Oréal

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko
 • adres email
 • adres (przesyłka oraz fakturowanie)
 • numer telefonu
 • osobisty opis lub preferencje
 • profil mediów społecznościowych (kiedy wykorzystujesz login społecznościowy lub dzielisz się z nami tymi danymi osobowymi)
 • informacje na temat transakcji, co obejmuje zakup produktów oraz lokalizację sklepu
 • płatność oraz informacje; lub  historię zakupów

W celu

 • skontaktowania się z Tobą w celu finalizacji Twojego zamówienia, jeżeli zachowałeś swój koszyk zakupowy lub umieściłeś produkt w swoim koszyku, bez ukończenia procesu zakupu
 • poinformowania Cię, kiedy produkt, który chciałeś kupić będzie dostępny
 • przetwarzania oraz śledzenia Twojego zamówienia, co obejmuje dostarczenie produktu na wskazany adres
 • zarządzanie płatnością dotyczącą Twojego zamówienia. Należy zauważyć, że informacje dotyczące płatności (numer karty kredytowej/ informacje Paypal/ szczegóły dotyczące konta bankowego) nie są zbierane przez nas, ale bezpośrednio przez dostawców usług obsługi płatności
 • zarządzania Twoimi kontaktami z nami dotyczącymi Twojego zamówienia.
 • Wykonanie umowy
  Aby dostarczyć Ci usługę, o którą się zwróciłeś (zakup)
 • Zabezpieczenia transakcji przed oszustwami. Należy zauważyć, że korzystamy z rozwiązań stron trzecich w celu wykrywania oszustw oraz zapewnienia, że płatność jest wykonywana przez Ciebie lub osobę przez Ciebie upoważnioną;
 • Wzbogacenia Twojego profilu, jeżeli dokonasz zakupu wykorzystując informacje ze swojego konta;
 • Mierzenia satysfakcji;
 • Zarządzania wszelkimi sporami dotyczącymi zakupów
 • w celach statystycznych
 • Uzasadniony interes
  Aby chronić Ciebie oraz nas przed nieuczciwymi transakcjami oraz w celu zapewnienia, że płatność jest wolna od oszustwa oraz sprzeniewierzeń.

Wyszukiwanie on-line

Informacje zbierane za pomocą plików Cookies lub podobnych technologii (“Cookies”*) w związku z wyszukiwaniem dokonywanym przez Ciebie na stronach/ aplikacjach L’Oréal lub stron trzecich.

Aby uzyskać szczegółową informację na temat Cookies umieszczonych na poszczególnych stronach/ aplikacjach, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią tabelką dotyczącą plików Cookies.

* Pliki Cookies to małe pliki tekstowe przechowywane na Twoimi urządzeniu (komputer, tablet lub telefon przenośny), kiedy korzystasz z Internetu, co obejmuje strony internetowe Grupy L’Oréal.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • Dane dotyczące Twojego korzystania z naszych stron/ aplikacji.
 • Informacje skąd pochodzisz
 • Szczegóły dotyczące loginu
 • Strony na które wszedłeś
 • Nagrania wideo, które oglądałeś;
 • Reklamy, które kliknąłeś lub zaznaczyłeś
 • Produkty, których szukałeś;
 • Twoją lokalizację
 • Produkty, które wybrałeś, aby utworzyć koszyk

Produkty, które wybrałeś, aby utworzyć koszyk

 • adres IP;
 • informacje o przeglądarce
 • informacje o urządzeniu

Unikalny identyfikator przyznawany każdemu odwiedzającemu oraz datę wygaśnięcia takiego identyfikatora.

Korzystamy z plików Cookies, gdzie to odpowiednie, wraz z innymi danymi osobowymi, którymi się z nami podzieliłeś (takimi jak poprzednie zakupy czy informacja o wpisaniu się do newsletter’a), lub w następujących celach:

 • umożliwienia należytego funkcjonowania naszej strony/ aplikacji:
  • należytego wyświetlania zawartości;
  • utworzenia oraz zapamiętania karty;
  • utworzenia oraz zapamiętania Twojego loginu;
  • personalizacji interfejsu, takiej jak wybór języka;
  • parametrów Twojego urządzania, co obejmuje rozdzielność wyświetlacza, itd.
  • poprawiania naszych stron/ aplikacji, na przykład poprzez testowanie nowych pomysłów
 • W celu zapewnienia bezpieczeństwa strony/ aplikacji oraz chronienia Cię przed oszustwem lub nienależytym korzystaniem z naszych stron lub usług, np. poprzez rozwiązywanie problemów.
 • W celu prowadzenia statystyk:
  • Aby uniknąć dwukrotnego odnotowywania
  • Aby poznać reakcje użytkowników na nasze kampanie reklamowe, jeżeli wyraziłeś na to zgodę
 • W celu dostarczenia internetowej reklamy behawioralnej:
  • Aby pokazać Ci reklamy internetowe produktów, które mogą Cię zainteresować, opierając się na Twoim wcześniejszym zachowaniu;
  • Aby pokazać Ci reklamy oraz zawartość na platformach mediów społecznościowych;
 • W celu dostosowania naszych usług do Ciebie:
  • Aby wysyłać Ci rekomendacje, informacje marketingowe lub treść w oparciu o Twój profil oraz zainteresowania
  • Aby wyświetlać nasze strony/ aplikacje w dostosowany sposób, taki jak np. zapamiętanie Twojej strony lub loginu, ustawień językowych, plików Cookies określających ustawienia Twojego interfejsu (tj. parametry Twojego urządzenia, co obejmuje rozdzielczość ekranu, preferencje dotyczące czcionki, itd.)
 • W celu umożliwienia dzielenia się naszą treścią na portalach społecznościowych (odnośniki służące do wyświetlania innych stron).
 • Uzasadniony interes:
  Aby zapewnić, że pliki Cookies: (i) są kluczowe dla funkcjonowania naszych stron/ aplikacji, (ii) wykorzystywane w celu utrzymania bezpieczeństwa naszych stron/ aplikacji.
 • Zgoda
  W celu poprawienia naszych ofert, usług; Aby dowiedzieć się w jaki sposób odkryłeś naszą stronę/ aplikację; W celu przesyłania reklam, dostarczania dopasowanej treści.
 • Zgoda
  Na wszystkie inne pliki Cookies.

Działalność promocyjna

Informacje zebrane w trakcie gier, zawodów, ofert promocyjnych, prośbach o próbkę, ankiet.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko
 • adres email
 • numer telefonu
 • zdjęcie
 • data urodzenia
 • płeć
 • adres
 • opis osobisty lub preferencje
 • profil mediów społecznościowych (kiedy wykorzystujesz login społecznościowy lub dzielisz się z nami tymi danymi osobowymi);
 • inne informacje dotyczące Ciebie, którymi się z nami podzieliłeś (np. przez stronę „Moje Konto”, kontaktując się z nami, lub dodając własną treść, np. zdjęcie, recenzję lub pytanie zadane przez chat dostępny na niektórych stronach/ aplikacjach, lub przez uczestnictwo w zawodach, grze, ankiecie.
 • W celu przeprowadzenia działań o które się do nas zwróciłeś, na przykład zarządzania Twoim uczestnictwem w konkursach, grach lub ankietach, co obejmuje rozważenie Twoich wrażeń oraz sugestii;
 • Wykonanie umowy
  Aby dostarczyć Ci usługę, o którą się zwróciłeś.
 • Uzasadniony interes Skuteczne zarządzanie biznesowe, promowanie produktów przez zapewnianie Twojego uczestnictwa w konkursach, grach oraz ankietach, co obejmuje rozważenie Twoich wrażeń oraz sugestii.
 • Aby prowadzić statystyki w celu:
 • Uzasadniony interes
  w celu lepszego zrozumienia przez nas Twoich potrzeb oraz oczekiwań i poprawienia w ten sposób naszych usług, produktów oraz marek.
 • Aby wysyłać Ci informacje marketingowe (jeżeli się do nas o to zwróciłeś).
 • Zgoda
  Na wysyłanie do Ciebie bezpośrednich informacji marketingowych.

Działalność promocyjna

Informacje zebrane w trakcie gier, zawodów, ofert promocyjnych, prośbach o próbkę, ankiet.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko
 • adres email;
 • numer telefonu;
 • zdjęcie
 • data urodzenia
 • płeć
 • adres
 • opis osobisty lub preferencje;
 • profil mediów społecznościowych (kiedy wykorzystujesz login społecznościowy lub dzielisz się z nami tymi danymi osobowymi);
 • inne informacje
 • dotyczące Ciebie, którymi się z nami podzieliłeś (np. przez stronę „Moje Konto”, kontaktując się z nami, lub dodając własną treść, np. zdjęcie, recenzję lub pytanie zadane przez chat dostępny na niektórych stronach/ aplikacjach, lub przez uczestnictwo w zawodach, grze, ankiecie.
 • W celu przeprowadzenia działań o które się do nas zwróciłeś, na przykład zarządzania Twoim uczestnictwem w konkursach, grach lub ankietach, co obejmuje rozważenie Twoich wrażeń oraz sugesti
 • Wykonanie umowy
  Aby dostarczyć Ci usługę, o którą się zwróciłeś.
 • Uzasadniony interes
  Skuteczne zarządzanie biznesowe, promowanie produktów przez zapewnianie Twojego uczestnictwa w konkursach, grach oraz ankietach, co obejmuje rozważenie Twoich wrażeń oraz sugestii.
 • Aby prowadzić statystyki w celu:
 • Aby wysyłać Ci informacje marketingowe (jeżeli się do nas o to zwróciłeś).
 • Uzasadniony interes
  w celu lepszego zrozumienia przez nas Twoich potrzeb oraz oczekiwań i poprawienia w ten sposób naszych usług, produktów oraz marek.
 • Zgoda
  Na wysyłanie do Ciebie bezpośrednich informacji marketingowych.

Treść generowana przez użytkowników

Informacje zebrane, gdy przekazujesz nam pewną treść na jednej z naszych platform społecznościowych lub akceptujesz ponowne wykorzystanie przez nas treści, którą umieściłeś na platformach mediów społecznościowych.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko lub pseudonim
 • adres email;
 • zdjęcie
 • opis osobisty lub preferencje;
 • profil mediów społecznościowych (kiedy wykorzystujesz login społecznościowy lub dzielisz się z nami tymi danymi osobowymi);
 • inne informacje dotyczące Ciebie, którymi się z nami podzieliłeś (np. przez stronę „Moje konto”, kontaktując się z nami, lub dodając własną treść, np. zdjęcie, recenzję lub pytanie zadane przez chat dostępny na niektórych stronach/ aplikacjach, lub przez uczestnictwo w zawodach, grze, ankiecie.
  Zgodnie z konkretnymi regulaminami oraz warunkami, na które wyraziłeś zgodę:
  • W celu umieszczenia Twojej recenzji lub treści w celu promocji naszych produktów;
 • Zgoda
  Na ponowne wykorzystanie treści umieszczonej przez Ciebie w Internecie.
 • Aby prowadzić statystyki w celu:
 • Uzasadniony interes
  w celu lepszego zrozumienia przez nas Twoich potrzeb oraz oczekiwań i poprawienia w ten sposób naszych usług, produktów oraz marek.

Wykorzystanie aplikacji oraz urządzeń

Informacje zbierane w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszych aplikacji/ urządzeń.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko
 • adres email;
 • lokalizację
 • datę urodzenia;
 • opis osobisty lub preferencje
 • zdjęcie
 • dane dotyczące urody obejmujące odcień skóry, rodzaj skóry/ włosów
 • dane geolokalizacyjne

Aby

 • Dostarczyć Ci usługi o którą się zwróciłeś (np. realnego przetestowania naszego produktu, zakupu produktu poprzez aplikację lub powiązaną stronę internetową zajmującą się handlem elektronicznym, przekazania informacji oraz rad dotyczących Twojej wrażliwości na słońce, nawyków pielęgnacyjnych włosów
 • Przeanalizować charakterystykę Twojej urody oraz zarekomendować Ci odpowiednie produkty (co obejmuje zindywidualizowane produkty) oraz sposoby postępowania
 • Przedstawić Ci rekomendacje dotyczące produktów oraz sposobów postępowania;
 • Wykonanie umowy oraz uzasadniony interes
  W celu dostarczenia Ci usług, o które się zwróciłeś (co obejmuje, gdzie to konieczne, analizę algorytmu koniecznego do dostarczenia usługi, przez zespół ds. badań oraz innowacji).
 • W celu prowadzenia badań oraz wprowadzania innowacji przez naukowców z Grupy L’Oreal, w celu zapewnienia ewolucji naszych produktów;
 • W celu monitorowania oraz poprawiania naszych aplikacji oraz urządzeń;
 • Aby prowadzić statystyki w celu
 • Uzasadniony interes
  Aby ciągle ulepszać nasze produkty Ii usługi, tak by odpowiadały Twoim potrzebom oraz oczekiwaniom oraz dla celów badań oraz wprowadzania innowacji.

Pytania

Informacje zebrane gdy zwracasz się do nas z pytaniami (np. przez nasz dział opieki klienta) dotyczącymi naszych marek, produktów oraz ich wykorzystania.

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • imię i nazwisko;
 • numer telefonu;
 • adres email;
 • inne informacje na swój temat, którymi się z nami podzieliłeś w odniesieniu do Twoich pytań (które mogą dotyczyć urody oraz zdrowia, jeżeli wyraziłeś na to zgodę).
 • Aby odpowiedzieć na Twoje pytania;
 • Jeżeli istnieje potrzeba przyporządkowania do odpowiednich usług

 • Zgoda
  W celu przetwarzania Twoich pytań
 • W celach statystycznych aby poprawić wydajność oraz bezpieczeństwo naszych produktów
 • Uzasadniony interes oraz zobowiązanie prawne
  W celu lepszego zrozumienia przez nas potrzeb oraz oczekiwań konsumentów i poprawienia w ten sposób naszych usług, produktów oraz marek oraz w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie.
 • Dla celów Cosmétovigilance, aby:
  • Monitorować oraz zapobiegać wszelkim efektom niepożądanym, związanym z naszymi produktami;
  • Prowadzić badania dotyczące bezpiecznego wykorzystania naszych produktów;
  • Wprowadzać oraz nadzorować środki naprawcze, podejmowane gdzie to konieczne.
 • Zobowiązanie prawne
  W celu zapewnienia zgodności z obowiązkiem prawnym monitorowania niepożądanych skutków swoich produktów. W celu zapewnienia zgodności z obowiązkiem prawnym oceny oraz zapewnienia bezpieczeństwa produktów oraz przekazywania informacji odpowiedniej instytucji w sytuacji pojawienia się znaczącego efektu ubocznego produktów.

Sponsoring

W zależności od tego jak często wchodzisz z nami w interakcję, dane te mogą obejmować:

 • mię i nazwisko;
 • numer telefonu;
 • adres email
 • Aby wysyłać informacje dotyczące naszych produktów lub informacje oznaczone na liście życzeń osoby na prośbę innej osoby.
 • Wykonanie umowy z osobą, której dane dotyczą.
  Rozpatrzenie wniosku.

Oraz

 • Uzasadniony interes
  W celu skontaktowania się z osobą na wniosek innej osoby
Automatyczne podejmowanie decyzji

W celach zabezpieczenia transakcji dostępnych na naszych stronach/ aplikacjach/ urządzeniach przed oszustwem oraz sprzeniewierzeniem, wykorzystujemy rozwiązania dostarczane przez dostawców, będących stronami trzecimi. Metoda wykrywania oszustw jest na przykład oparta na prostych porównaniach, zestawieniach, klastrach, przewidywaniu oraz obserwacji odstającej, przy wykorzystaniu inteligentnych agentów (typ oprogramowania), technik fuzji danych, oraz różnych technik eksploracji danych.

Proces wykrywania oszustw może być całkowicie zautomatyzowany lub może obejmować ludzką interwencję, gdzie to osoba podejmuje ostateczną decyzję. W każdym przypadku, podejmujemy wszelkie rozsądne środki zapobiegawcze oraz zabezpieczenia ograniczające dostęp do Twoich danych.

Na skutek automatycznego wykrywania oszustw: (i) możesz doświadczyć opóźnienia w przetwarzaniu Twojego zamówienia/ wniosku, jeżeli Twoja transakcja jest przez nas sprawdzana; oraz (ii) Twoje korzystanie z usług może być ograniczone lub możesz zostać wykluczony z korzyści oferowanych przez usługę, jeżeli zidentyfikowane zostanie ryzyko oszustwa. Masz prawo dostępu do danych, na których opieramy swoją decyzję. Proszę zapoznać się z poniższym działem „Twoje prawa oraz wybory”.

Przetwarzanie to jest konieczne do zawarcia lub wykonania umowy pomiędzy osobą, której dane dotyczą lub administratorem lub jest dopuszczone prawem Unii lub państwa członkowskiego, któremu administrator podlega. Jesteś uprawniony do uzyskania ludzkiej interwencji ze strony administratora, wyrażenia swojej opinii oraz zakwestionowania tej decyzji.

Profilowanie

Kiedy wysyłamy lub wyświetlamy spersonalizowane informacje lub treść, możemy korzystać z technik określanych jako “profilowanie” (tj. dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących preferencji osobistych, zainteresowań, sytuacji ekonomicznej, zachowania, lokalizacji, zdrowia, wiarygodności lub przemieszczania się). Oznacza to, że możemy zbierać Twoje dane osobowe w ramach różnych scenariuszy wskazanych w powyższej tabeli. Centralizujemy te dane oraz analizujemy je w celu oceny oraz przewidywania Twoich preferencji osobistych czy zainteresowań.

W oparciu o naszą analizę wysyłamy lub wyświetlamy komunikaty oraz/ lub treść dostosowaną do Twoich zainteresowań/ potrzeb.

Masz prawo wyrażenia sprzeciwu wobec wykorzystywania Twoich danych do profilowania w niektórych okolicznościach. Proszę zapoznać się z częścią „Twoje Prawa oraz Wybory”, umieszczoną poniżej.

Kto może uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych?

Zapewniamy, by każda osoba działająca z naszego upoważnienia i mająca dostęp do Twoich danych osobowych przetwarzała je wyłącznie na nasze polecenie, chyba że inne wymagania wynikają z prawa Unii lub prawa państwa członkowskiego.

Możemy dzielić się Twoimi danymi osobowymi w ramach Grupy L’Oreal na podstawie naszego uzasadnionego interesu w celach wewnętrznego zarządzania, zapewnienia zgodności z naszymi obowiązkami prawnymi, zapobiegania oszustwom oraz/lub w celu zabezpieczenia naszych narzędzi, poprawiania naszych produktów oraz usług lub po otrzymaniu Twojej zgody na takie działanie.

W zależności od celów dla których zostały zebrane, oraz jedynie jeśli będzie to potrzebne do niektórych Twoich danych osobowych mogą mieć dostęp podmioty z Grupy L’Oreal znajdujące się na całym świecie na podstawie naszego uzasadnionego interesu dla celów wewnętrznego zarządzania, tam gdzie to możliwe w spseudonimizowany sposób (nie pozwalający na bezpośrednią identyfikację), oraz tam gdzie to konieczne do dostarczenia Ci usługi, o którą się zwróciłeś.

Możemy również dzielić się Twoimi danymi osobowymi w spseudonimizowany sposób (nie pozwalający na bezpośrednią identyfikację) z naukowcami L’Oreal zajmującymi się badaniami oraz innowacjami, co obejmuje naukowców, którzy znajdują się poza Twoim krajem, w celach badań oraz wprowadzania innowacji, tak aby ulepszyć dostarczanie naszych produktów i usług.

Tam gdzie to dopuszczalne, możemy również podzielić się niektórymi Twoimi danymi osobowymi, co obejmuje te zebrane za pomocą plików Cookies z innymi naszymi firmami, opierając się na naszym uzasadnionym interesie w celach wewnętrznego zarządzania, tak aby zharmonizować oraz uaktualnić informacje, którymi się z nami dzielisz, w celu prowadzenia statystyk w oparciu o Twoją charakterystykę oraz dostosowania naszych komunikatów.

Proszę odwiedzić stronę internetową Grupy L’Oreal w celu uzyskania dalszych szczegółów na temat Grupy L’Oréal i jej marek

Możemy dzielić się Twoimi danymi osobowymi ze stronami trzecimi lub podmiotami z Grupy L’Oreal w celach marketingowych.

Dzielimy się Twoimi danymi osobowymi ze stronami trzecimi w celach marketingowych jedynie za Twoją zgodą. W takiej sytuacji, Twoje dane są przetwarzane przez taką stronę trzecią, jako przez administratora, a zastosowanie mają jego własne regulaminy i polityki prywatności. Powinieneś uważnie sprawdzić ich dokumentację, zanim zgodzisz się na udostępnienie informacji takiej stronie trzeciej. Będzie to miało miejsce, jeżeli przekażesz swoje dane osobowe korzystając z usług stron trzecich (np. wykorzystując konto, profil na Facebook’u) i w ten sposób zawsze będziesz poinformowany oraz będziesz w stanie dowiedzieć się, które strony trzecie otrzymają Twoje dane osobowe.

Twoje dane osobowe mogą być również przetwarzane w naszym imieniu przez naszych zaufanych dostawców, będących stronami trzecimi – podmioty przetwarzające.

Opieramy się na zaufanych podmiotach trzecich w celu wykonania szeregu operacji biznesowych w naszym imieniu. Przekazujemy im jedynie te informacje, których potrzebują do wykonania usługi oraz wymagamy, aby nie wykorzystywali Twoich danych osobowych do jakichkolwiek innych celów. Zawsze dokładamy najlepszych starań, aby zapewnić, że wszystkie strony trzecie będą przechowywać Twoje dane osobowe w bezpieczny sposób. Szczegółowo sprawdzamy podmioty, którym powierzamy przetwarzanie Twoich danych. Zawieramy z nimi szczegółowe umowy, a także dokonujemy okresowych kontroli zgodności operacji przetwarzania z treścią takie umowy i przepisami prawa. Na przykład, możemy powierzyć usługi, które będą wymagały przetwarzania Twoich danych osobowych:

Możemy również udostępnić Twoje dane osobowe stronom trzecim, jako nowym administratorom:

Możemy udostępnić Twoje dane osobowe naszym partnerom:

Informacje, które Facebook gromadzi i udostępnia nam

Wszystkie funkcje i usługi Facebook dostępne na naszej stronie internetowej/aplikacji podlegają regulacji Zasady dotyczące danych Facebook, w której można uzyskać więcej informacji na temat praw do prywatności oraz możliwych opcji ustawień.

Poprzez używanie z tej strony/aplikacji, możesz:

Gdy korzystasz z powyżej wymienionych funkcji Facebooka, zbieramy dane, które pomagają nam:

Możemy również wykorzystywać dane osobowe udostępnione nam w ramach strony internetowej/aplikacji (takie jak imię i nazwisko, adres mailowy, adres zamieszkania, płeć i numer telefonu) w celu identyfikacji użytkownika na Facebooku (lub Instagramie, Messengerze lub w innych usługach Facebooka) w celu pokazania Ci reklam, które będą lepiej dopasowane do Ciebie. Robiąc to, Facebook nie udostępnia Twoich danych osobowych i usuwa je niezwłocznie po zakończeniu dopasowania reklamy.

Informacje o Google

Gdy korzystamy z usług reklamowych Google na naszych stronach internetowych/aplikacjach, Google będzie uzyskiwał dostęp do Twoich danych osobowych i będzie z nich mógł korzystać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób Google wykorzystuje Twoje dane osobowe w tym kontekście, zapoznaj się z Google Prywatność i Warunki, które regulują korzystanie z usług Google oraz sposoby przetwarzania danych przez Google.

Nie oferujemy ani nie sprzedajemy Twoich danych osobowych.

Gdzie przechowujemy Twoje dane osobowe

Dane, które od Ciebie zbieramy mogą być przekazane, przechowywane oraz może być do nich uzyskany dostęp spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Mogą być również przetwarzane przez pracowników, działających poza EOG, którzy pracują dla nas lub dla jednego z naszych dostawców usług.

L’Oreal przekazuje dane osobowe poza EOG jedynie w bezpieczny oraz zgodny z prawem sposób. Z uwagi na fakt, że niektóre kraje mogą nie posiadać praw regulujących wykorzystanie oraz przekazanie danych osobowych, podejmujemy kroki w celu zapewnienia, że takie strony trzecie przystępują do zobowiązań określonych w niniejszej polityce. Kroki te mogą obejmować przegląd standardów prywatności oraz bezpieczeństwa stron trzecich oraz zawarcie odpowiednich umów (opartych na wzorze przyjętym przez Komisję Europejską, dostępnym tutaj).

Poinformujemy Cię odrębnie oraz dodatkowo o okolicznościach przekazania danych poza EOG, jeżeli przekażesz nam dane osobowe, które będą przekazane poza EOG.

W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z nami, zgodnie z informacją w części „Kontakt” poniżej.

Jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe

Przechowujemy Twoje dane osobowe jedynie przez taki okres jaki jest potrzebny dla celu, dla którego wykorzystujemy Twoje dane osobowe, aby spełnić Twoje potrzeby lub aby zapewnić zgodność z obowiązkami prawnymi, którym podlegamy.

Korzystamy z następujących kryteriów ustalenia okresu przechowywania Twoich danych:

Te uprzednio wspomniane terminy mogą być przedłużone w oparciu o nasze zobowiązania prawne lub regulacyjne, jak również na podstawie naszego uzasadnionego interesu, w celu zarządzania naszymi prawami (np. w celu zabezpieczenia naszych roszczeń w Sądzie) lub do celów statystycznych lub historycznych.

Gdy nie potrzebujemy już korzystać lub przechowywać Twoich danych osobowych, są one usuwane z naszych systemów oraz rejestrów lub anonimizowane, tak aby nie można już było Cię zidentyfikować na ich podstawie. Usuwanie danych osobowych jest całkowite i trwałe.

Czy Twoje dane osobowe są bezpieczne?

Zobowiązujemy się to bezpiecznego przechowywania Twoich danych oraz podjęcia wszelkich uzasadnionych środków ostrożności w tym celu. Zobowiązujemy umownie zaufane strony trzecie, które zajmują się dla nas Twoimi danymi osobowymi do tego samego.

Zawsze czynimy co w naszej mocy, aby chronić Twoje dane osobowe a po ich otrzymaniu, korzystamy ze ścisłych procedur oraz środków bezpieczeństwa aby próbować zapobiegać nieuprawnionemu do nich dostępowi. Ponieważ transmisja danych przez Internet nie jest całkowicie bezpieczna, nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa Twoich danych przekazywanych na naszą stronę internetową. W związku z tym, każde przekazanie danych odbywa się na Twoje własne ryzyko.

Wdrażamy odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, aby zapewnić stopień bezpieczeństwa odpowiadający ewentualnemu ryzyku naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie wystąpienia i wadze zagrożenia. Opracowujemy także polityki i procedury, jak również organizujemy regularne szkolenia podnoszące wiedzę i kompetencje naszych prawników w tym obszarze.

Aby sprostać wymogom prawa opracowaliśmy szczegółowe procedury obejmujące takie zagadnienia, jak m.in.:

Regularnie sprawdzamy i aktualizujemy naszą dokumentację, by móc wykazać spełnienie wymagań prawa zgodnie ze sformułowaną w RODO zasadą rozliczalności, ale też w trosce o interesy osób, których dane dotyczą staramy się inkorporować do niej najlepsze praktyki rynkowe

Linki do stron internetowych należących do stron trzecich oraz login społecznościowy

Nasze strony internetowe oraz aplikacje mogą czasami zawierać linki do oraz od stron internetowych sieci naszych partnerów, reklamodawców oraz spółek powiązanych. Jeżeli użyjesz linku do którejś z tych strony, proszę pamiętać, ze strony te posiadają własne polityki prywatności oraz, że nie jesteśmy odpowiedzialni oraz nie możemy być pociągnięci do odpowiedzialności za te polityki. Prosimy o zapoznanie się z tymi politykami zanim podasz jakiekolwiek swoje dane osobowe na tych stronach

Możemy również zaoferować Ci możliwość korzystania z Twojego loginu mediów społecznościowych. Jeżeli się na to zdecydujesz, powinieneś być świadomym, że dzielisz się z nami swoimi informacjami profilowymi, w zależności od ustawień portalu społecznościowego. Prosimy o odwiedzenie odpowiedniego portalu społecznościowego oraz zapoznanie się z jego polityką prywatności w celu zrozumienia w jaki sposób Twoje dane osobowe są udostępnianie oraz wykorzystywane w tym kontekście.

Media społecznościowe oraz treść generowana przez użytkowników

Niektóre z naszych stron oraz aplikacji pozwalają użytkownikom na dostarczenie ich własnej treści. Proszę pamiętaj, że wszelka treść, którą przekazujesz jednej z naszych platform społecznościowych może być dostępna publicznie, tak więc powinieneś być ostrożny podając niektóre informacje, np. informacje finansowe lub dane adresowe. Nie jesteśmy odpowiedzialni za jakiekolwiek działania podejmowane przez inne osoby, jeżeli umieścisz swoje dane osobowe na jednej z naszych platform mediów społecznościowych oraz zalecamy, abyś nie dzielił się takimi informacjami.

Ogólnie rzecz ujmując, tylko Twoje dane osobowe mogą być nam udostępnione. Jeżeli przekazujesz nam dane osobowe innych osób, których dane dotyczą jesteś ich administratorem i powinieneś zapewnić, aby takie udostępnienie było zgodne z prawem

TWOJE PRAWA ORAZ WYBORY

L’Oréal szanuje Twoje prawo do prywatności. Podejmujemy odpowiednie środki, aby w zwięzłej, przejrzystej, zrozumiałej i łatwo dostępnej formie, jasnym i prostym językiem, udzielić wszelkich stosownych informacji oraz prowadzić z Tobą wszelką komunikację w sprawie przetwarzania danych osobowych w związku z realizacją przysługujących Ci praw:

Twoje prawa Twoje prawa Co to oznacza?

Prawo do bycia poinformowanym

Masz prawo uzyskać jasną, przejrzystą oraz łatwo zrozumiałą informację odnośnie tego w jaki sposób wykorzystujemy Twoje dane oraz na temat swoich praw. Z tego względu udostępniamy Ci niniejszą Politykę.

Prawo dostępu

Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, które przechowujemy (co podlega pewnym ograniczeniom). Możemy żądać rozsądnej opłaty biorąc pod uwagę koszty administracyjne udzielenia takich informacji. Wnioski ewidentnie nieuzasadnione, nadmierne lub powtarzające się mogą pozostać bez odpowiedzi. Aby skorzystać z prawa prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

Prawo do sprostowania

Masz prawo do sprostowania swoich danych jeżeli są niepoprawne, nieaktualne oraz/lub ich uzupełnienia jeżeli są niekompletne. Aby to zrobić prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej. Jeżeli posiadasz konto, być może łatwiej będzie Ci poprawić dane poprzez funkcje „Moje konto”.

Prawo usunięcia/ prawo do bycia zapomnianym

W niektórych sytuacjach masz prawo do usunięcia swoich danych. Proszę zauważyć, że nie jest to prawo absolutne, ponieważ możemy posiadać podstawy prawne lub uzasadniony interes do dalszego posiadania Twoich danych. Jeżeli chcesz usunąć swoje dane prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

Prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec zautomatyzowanego przetwarzania, w tym profilowania

Możesz odstąpić lub skorzystać z opcji opt-out w odniesieniu do komunikacji marketingowej w dowolnym momencie.

Najłatwiej jest to uczynić poprzez kliknięcie linku „wypisz się” w jakimkolwiek emailu lub komunikacie, który do Ciebie wysyłamy.

W innym przypadku, możesz się z nami skontaktować korzystając z danych kontaktowych wskazanych poniże

Jeżeli chcesz wyrazić sprzeciw wobec profilowania, prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

Prawo wycofania zgody w każdym momencie w odniesieniu do przetwarzania danych opartego na zgodzie

Możesz wycofać swoją zgodę na przetwarzanie przez nas Twoich danych, jeżeli przetwarzanie takie opiera się na zgodzie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania opartego na zgodzie przed jej wycofaniem. Chcielibyśmy odesłać Cię do części „Jakie dane od Ciebie zbieramy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy” , abyś mógł określić, które z naszych operacji przetwarzania opierają się na zgodzie. Jeżeli chciałbyś wyrazić sprzeciw lub wycofać zgodę na przetwarzanie prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

Prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych opartego na uzasadnionym interesie

Możesz w każdej chwili wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania przez nas Twoich danych, jeżeli przetwarzanie takie oparte jest na uzasadnionym interesie. Chcielibyśmy odesłać Cię do części tabeli „Jakie dane od Ciebie zbieramy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy”, w szczególności do kolumny „Jakie są nasze podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?” abyś mógł określić, które z naszych operacji przetwarzania opierają się na uzasadnionym interesie.

Proszę zauważyć, że nie jest to prawo absolutne, ponieważ możemy posiadać podstawy prawne lub uzasadniony interes do dalszego posiadania oraz innego przetwarzania Twoich danych osobowych.

Aby skorzystać z prawa prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

Prawo złożenia skargi do organu nadzorczego

Masz prawa od skontaktowania się z organem ochrony danych w Twoim kraju w celu złożenia skargi na działania L’Oréal obszarze ochron danych oraz prywatności Nie wahaj się skontaktować z nami, zgodnie z danymi podanymi niżej, przed złożeniem skargi do odpowiedniego organu ochrony danych.

Prawo do przenoszenia danych

Masz prawo przenieść, skopiować lub przekazać dane z naszej bazy danych do innej. Prawo do znajduje zastosowanie jedynie do danych, które Ty przekazałeś, jeżeli przetwarzania jest dokonywane w celu wykonania umowy lub na podstawie Twojej zgody oraz jest dokonywane przy użyciu środków automatycznych. Chcielibyśmy odesłać Cię do części tabeli „Jakie dane od Ciebie zbieramy oraz w jaki sposób je wykorzystujemy”, a w szczególności do kolumny „Jaka jest nasza podstawa prawna przetwarzania Twoich danych”, abyś mógł stwierdzić w jakich sytuacjach nasze operacji przetwarzania służą wykonaniu umowy lub opierają się na zgodzie. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

Prawo do ograniczenia przetwarzania

Masz prawo zwrócić się z wnioskiem o ograniczenie przez nas przetwarzania Twoich danych. Prawo to oznacza, że przetwarzanie przez nas Twoich danych zostanie ograniczone do przechowywania i nie będą one wykorzystywane ani przetwarzane w inny sposób.

Ma one zastosowanie w ograniczonych przypadkach określonych w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych, które wskazano poniżej:

 • osoba, której dane dotyczą (czyli Ty), kwestionuje prawidłowość danych osobowych, na okres pozwalający administratorowi sprawdzić prawidłowość tych danych
 • przetwarzanie jest niezgodne z prawem, a osoba, której dane dotyczą (czyli Ty), sprzeciwia się usunięciu danych osobowych, żądając w zamian ograniczenia ich wykorzystywania;
 • administrator (czyli L’Oréal) nie potrzebuje już danych osobowych do celów przetwarzania, ale są one potrzebne osobie, której dane dotyczą, do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń;
 • osoba, której dane dotyczą (czyli Ty), wniosła sprzeciw wobec przetwarzania opartego na uzasadnionym interesie administratora – do czasu stwierdzenia, czy prawnie uzasadnione podstawy po stronie administratora są nadrzędne wobec podstaw sprzeciwu osoby, której dane dotyczą

Jeżeli chciałbyś się zwrócić o ograniczenie przetwarzania, prosimy kontakt zgodnie z informacjami podanymi poniżej

Prawo do dezaktywowania plików Cookies

Masz prawo dezaktywowania plików Cookies. Ustawienia domyślne wyszukiwarek internetowych zazwyczaj akceptują pliki Cookies, jednakże możesz je łatwo zmienić w swojej wyszukiwarce

Wiele plików Cookies jest wykorzystywanych w celu zwiększenia użyteczności oraz polepszenia funkcjonalności stron internetowych/ aplikacji. Z tego względu wyłączenie plików Cookies może uniemożliwić Ci korzystanie z niektórych części naszych stron internetowych/ aplikacji, tak jak to wskazano w części tabeli dotyczącej plików Cookies

Jeżeli chcesz ograniczyć lub zablokować wszystkie pliki Cookies, które są umieszczane przez nasze strony internetowe/ aplikacje (co może uniemożliwić Ci korzystanie z niektórych części stron) lub jakiekolwiek inne strony/ aplikacje, możesz to uczynić poprzez ustawienia wyszukiwarki. Opcja Pomocy wbudowana w Twoją wyszukiwarkę powinna Ci w tym pomóc. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o zapoznanie się z poniższym linkiem: http://www.aboutcookies.org/;

Aby rozpatrzyć Twój wniosek, może być potrzebne potwierdzenie Twojej tożsamości.

Informacji udzielamy na piśmie lub w inny sposób, w tym – w stosownych przypadkach – elektronicznie. Jeżeli tego zażądasz, informacji możemy udzielić ustnie, o ile innymi sposobami potwierdzimy Twoją tożsamość. Jeśli przekażesz swoje żądanie elektronicznie, w miarę możliwości informacje także zostaną przekazane elektronicznie, chyba że wskażesz nam inną preferowaną formę komunikacji.

W celu kontaktu odnośnie realizacji danego prawa wyślij wiadomość na adres [email protected] lub zadzwoń do Biura Obsługi Klienta: 22 33 58 600.

Informacji staramy się udzielać bez zbędnej zwłoki – z zasady w terminie miesiąca od otrzymania żądania. W razie potrzeby termin ten przedłużymy o kolejne dwa miesiące z uwagi na skomplikowany charakter żądania lub liczbę żądań. Jednak w każdym przypadku, w terminie miesiąca od otrzymania żądania, poinformujemy Cię o podjętych działaniach i (w stosownych przypadkach) o przedłużeniu terminu, z podaniem przyczyny takiego opóźnienia.

Zmiany w naszej Polityce Prywatności

Okresowo możemy zmieniać niniejszą politykę prywatności. Umieścimy zmiany w tej polityce oraz sugerujemy, abyś od czasu do czasu odwiedzał niniejszą politykę, w celu uzyskania informacji na temat jakichkolwiek zmian.

KONTAKT

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości odnośnie tego w jaki sposób traktujemy oraz wykorzystujemy Twoje dane osobowe, lub jeżeli chciałbyś skorzystać z którychkolwiek ze swoich praw wymienionych powyżej, prosimy o kontakt na adres email: [email protected].

Firma L’Oréal Polska Sp. Z o.o. jest odpowiedzialna za przetwarzanie danych osobowych, którymi się z nami dzielisz. Kiedy mówimy „L’Oréal”, „nam”, „nasze”, „my”, właśnie do tego podmiotu się odnosimy. L’Oréal jest „administratorem” w rozumieniu właściwego prawa ochrony danych.

L'Oréal Polska Sp. z o.o.
Ul. Grzybowska 62
00-844, Warszawa
Polska